2172

Kompresörlü araç buzdolapları uzun yolculuklarda bir çok şoförün vazgeçilmezi haline geliyor. Ancak,  kiralık araç ile yolculuk yapan şoförler için buzdolabı kişisel eşyalar arasında yer alıyor. Bu sebeple, araç değişikliklerinde araç buzdolapları taşınıyor yada diğer araçlara aktarılıyor. 

İkinci El yada Çıkma Araç Buzdolabı Tercih Edilir mi?

Kompresörlü araç buzdolapları uzun yolculuklarda bir çok şoförün vazgeçilmezi haline geliyor. Ancak,  kiralık araç ile yolculuk yapan şoförler için buzdolabı kişisel eşyalar arasında yer alıyor. Bu sebeple, araç değişikliklerinde araç buzdolapları taşınıyor yada diğer araçlara aktarılıyor. İş değişiklikleri yada araç buzdolaplarının yeni araçlarında bir yer bulamaması da, araç buzdolapları için 2. El ve çıkma piyasası doğuruyor. Piyasadaki rekabet ve döviz kurlarındaki artışlar ise, tüketicileri 2. El yada çıkma araç buzdolabı almaya sevk ediyor.

2. el yada çıkma araç buzdolabı alırken nelere dikkat etmeli?

KULLANIM

Kompresörlü araç buzdolapları, evinizdeki buzdolapları ile aynı prensiple çalışır. Bu sebeple, kompresörlü araç buzdolapları da evinizdeki buzdolapları gibi titiz ve özenli kullanım ile daha uzun süre kullanılabilir. Fakat kompresörlü araç buzdolabının hatalı taşınması, ürünün yana devrilmesi yada taşıma esnasında yana yatırılması en yaygın görülen hatalardan biridir. Kompresör içerisinde yer alan yağ, soğutma sistemine karışarak kompresörü yağsız bırakacak ve soğutma sistemine zarar verecektir. Bu durumda da ürünün kompresör ömrünün kısalacaktır.

BAĞLANTI & KURULUM

2. el yada çıkma araç buzdolabının daha önceki kullanımda enerjisinin ne şekilde sağlandığı, araç buzdolabının ömrü ile ilgili kritik bir bilgidir. Ninkasi araç buzdolapları ortalama 2.5 Amper akım çekmektedir. Araç buzdolabının enerjisinin doğru kalınlıkla bir kablo ile sağlanması gerekmektedir. Eğer araç buzdolabının enerjisi ince ve akımı taşımakta güçlük çekecek bir kablo ile sağlanmışsa bu durum buzdolabına akımın düzensiz gitmesine yol açacak ve araç buzdolabının ömrünü kısaltacaktır.

HİJYEN

Araç buzdolapları iç duvarları ABS plastik ile üretilmektedir. Bu malzeme ısı iletimi, temizleme kolaylığı, dayanıklılık ve mukavemet gibi bir çok avantaj sağlar. Ancak kullanımdan doğacak çatlamalar yada kirlenmeler meydana gelebilir. Ev tipi buzdolapları gibi bazız kötü kokuların arındırılması zor olabilir. Bu sebeple 2. El yada çıkma araç buzdolabı seçerken ürünün hijyenine de dikkat edilmelidir.

GARANTİ SÜRESİ

Ninkasi kompresörlü araç buzdolapları piyasada satılan diğer araç buzdolaplarının aksine 2 yıl değil 3 yıl garantilidir. Garanti süresinin sonlanmasından sonra da yine üretim tesisimiz yada satış ofislerimizde araç buzdolabınızın bakımını yaptırabilir, arıza durumunda teknik destek alabilirsiniz. 2. El yada çıkma araç buzdolabı seçerken, garanti süresinin dolmamış olmasına yada garanti süresinin üzerinden çok vakit geçmemiş olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Garanti süresi geçmiş ürünlerde en sık karşılaşılan hatalar kompresör ve kompresör kartı hatalarıdır. Bu hataların en temel sebepleri yukarıda belirttiğimiz hatalı kullanım yada kurulumdan kaynaklanan sorunlardır.

 

2. el yada çıkma araç buzdolabına alternatif olarak ne alınmalı?

Yerli araç buzdolabı üreticisi olarak, tabiki 2. El yada çıkma ürün almanızı tavsiye etmiyoruz. Ürün kataloğumuzda her bütçeye uygun ürün mevcuttur. Ödeme kolaylığı sağlamak adına, tüm kredi kartlarına 12 aya varan taksit seçenekleri ile ambalajını sizin açacağınız ürünlerimizden edinebilirsiniz. Üstelik aracınızda buzdolabı için ayırdığınız alanı verimli kullanabilmek için, alana uygun bir buzdolabı satın almış olacaksınız.