11857

Sizin İhtiyacınız Nedir? Araç buzdolabında et taşıyacaksanız, kesinlikle kompresörlü soğutucu olmalı. Sadece 15-20 dakika soğuk tutsun yeterli diyorsanız...

1). Kompresörlü soğutucu mu yoksa elektronik soğutucu mu?

Kompresörlü soğutucular -15C ile +5C arasında herhangi bir sıcaklığa malzemeleri soğutabilirler.

Sizin İhtiyacınız Nedir? Araç buzdolabında et taşıyacaksanız, kesinlikle kompresörlü soğutucu olmalı. Sadece 15-20 dakika soğuk tutsun yeterli diyorsanız Elektronik soğutucu olabilir. Ancak bu soğutucular 25C’den daha sıcak koşullarda soğutma fonksiyonunu sağlayamıyorlar.

          2). Hacim ne olmalı?

Kaç litre hacim istediğiniz tamamen sizin kendi zevkinize kalmış. Ürünlerin fiyatları hacme göre değişse de çok fazla değişmiyor. Bu nedenle ideal hacme bakılmalı.

Aslında hacimden çok önemli olan ürün içine ne sığdırabildiğinizdir. Bence en az 2,5 lt Kola veya 1,5 lt su sığmalı ürün içine. Bu nedenle ürünlerin tablolarından bakarak içine ne sığdığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

3). Aracımın neresine koyabilirim?

Ürünü satın almadan önce, ürün boyutlarını ve kapağın açılış yönünü de kontrol ederek, aracınızın neresine, nasıl konumlandıracağınıza bakmalısınız. Eğer binek aracın bagajına koyacaksanız, mümkün olduğunca küçük modeli seçmelisiniz. Kapağın açılışını da muhakkak göz önünde bulundurun. Eğer panelvan gibi bir araca koyacaksanız, o zaman da en büyük modellere doğru yönelmenizde fayda var. Çünkü taban alanı olarak ürünlerin kapladığı alan hemen hemen aynıdır. En büyük modellere 10lt’lik su dahi dikey olarak sığmaktadır.

 

4). Tropikal iklim sınıfı ne demektir?

Tropikal iklim sınıfı, bizim ülkemiz gibi sıcak olan ülkelerin iklim sınıfıdır. Ürünler 43C dış ortam sıcaklığında bile soğutma fonksiyonunu yapabilir demektir.